QCCP501Q3R6D1GV001T
QCCP501Q3R6D1GV001T
Enlarge
For Reference Only
Part Number QCCP501Q3R6D1GV001T
LIXINC Part # QCCP501Q3R6D1GV001T
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QCCP501Q3R6D1GV001T PCB Footprint and Symbol
QCCP501Q3R6D1GV001T Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :3.6 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.5pF
Voltage - Rated :500V