QCCP501Q100G1GV002T
QCCP501Q100G1GV002T
Enlarge
For Reference Only
Part Number QCCP501Q100G1GV002T
LIXINC Part # QCCP501Q100G1GV002T
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QCCP501Q100G1GV002T PCB Footprint and Symbol
QCCP501Q100G1GV002T Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Capacitance :10 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :500V