QCCP501Q1R9B1GV002T
QCCP501Q1R9B1GV002T
Enlarge
For Reference Only
Part Number QCCP501Q1R9B1GV002T
LIXINC Part # QCCP501Q1R9B1GV002T
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QCCP501Q1R9B1GV002T PCB Footprint and Symbol
QCCP501Q1R9B1GV002T Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Capacitance :1.9 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :500V