QCCT501Q221J1GV002E
QCCT501Q221J1GV002E
Enlarge
For Reference Only
Part Number QCCT501Q221J1GV002E
LIXINC Part # QCCT501Q221J1GV002E
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QCCT501Q221J1GV002E PCB Footprint and Symbol
QCCT501Q221J1GV002E Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Capacitance :220 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :500V