QCCF251Q0R4A1GV002T
QCCF251Q0R4A1GV002T
Enlarge
For Reference Only
Part Number QCCF251Q0R4A1GV002T
LIXINC Part # QCCF251Q0R4A1GV002T
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QCCF251Q0R4A1GV002T PCB Footprint and Symbol
QCCF251Q0R4A1GV002T Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Capacitance :0.4 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.05pF
Voltage - Rated :250V