QCCF251Q330F1GV001T
QCCF251Q330F1GV001T
Enlarge
For Reference Only
Part Number QCCF251Q330F1GV001T
LIXINC Part # QCCF251Q330F1GV001T
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QCCF251Q330F1GV001T PCB Footprint and Symbol
QCCF251Q330F1GV001T Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :33 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±1%
Voltage - Rated :250V