CHV1812N500332JCT
CHV1812N500332JCT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CHV1812N500332JCT
LIXINC Part # CHV1812N500332JCT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 3300PF 500V C0G/NP0 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CHV1812N500332JCT PCB Footprint and Symbol
CHV1812N500332JCT Specifications
Part Number:CHV1812N500332JCT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :3300 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :500V