LIC1030RS3R8206
LIC1030RS3R8206
Enlarge
For Reference Only
Part Number LIC1030RS3R8206
LIXINC Part # LIC1030RS3R8206
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAPACITOR 20F 15% 3.8V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LIC1030RS3R8206 PCB Footprint and Symbol
LIC1030RS3R8206 Specifications
Part Number:LIC1030RS3R8206
Brand:Texas Instruments
Capacitance :20 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Lifetime @ Temp. :-
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-30°C ~ 70°C
Package / Case :Radial, Can
Product Status :Obsolete
Termination :PC Pins
Tolerance :±15%
Voltage - Rated :3.8 V