TPL-38/12X46F
TPL-38/12X46F
Enlarge
For Reference Only
Part Number TPL-38/12X46F
LIXINC Part # TPL-38/12X46F
Manufacturer Tecate Group
Category
Description CAP 38F -10% +20% 2.7V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TPL-38/12X46F PCB Footprint and Symbol
TPL-38/12X46F Specifications
Part Number:TPL-38/12X46F
Brand:Texas Instruments
Capacitance :38 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :19mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp. :1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :Radial, Can
Product Status :Obsolete
Termination :PC Pins
Tolerance :-10%, +20%
Voltage - Rated :2.7 V