GY13R01B035V206R
GY13R01B035V206R
Enlarge
For Reference Only
Part Number GY13R01B035V206R
LIXINC Part # GY13R01B035V206R
Manufacturer CAP-XX Ltd Supercapacitors
Category
Description CAP 20F 3V -40-+65C T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GY13R01B035V206R PCB Footprint and Symbol
GY13R01B035V206R Specifications
Part Number:GY13R01B035V206R
Brand:Texas Instruments
Capacitance :20 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :30mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp. :-
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 65°C
Package / Case :Radial, Can
Product Status :Active
Termination :PC Pins
Tolerance :-10%, +30%
Voltage - Rated :3 V