T520B337M2R5ATE015
T520B337M2R5ATE015
Enlarge
For Reference Only
Part Number T520B337M2R5ATE015
LIXINC Part # T520B337M2R5ATE015
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT POLY 330UF 2.5V 1411
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T520B337M2R5ATE015 PCB Footprint and Symbol
T520B337M2R5ATE015 Specifications
Part Number:T520B337M2R5ATE015
Brand:Texas Instruments
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :15mOhm @ 100kHz
Features :General Purpose
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :B
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :1411 (3528 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :2.5 V