10TPE330M
10TPE330M
Enlarge
For Reference Only
Part Number 10TPE330M
LIXINC Part # 10TPE330M
Manufacturer Panasonic
Category
Description CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 10TPE330M PCB Footprint and Symbol
10TPE330M Specifications
Part Number:10TPE330M
Brand:Texas Instruments
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :25mOhm @ 100kHz
Features :General Purpose
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :D4
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :10 V