T491X685M050ZTZV10
T491X685M050ZTZV10
Enlarge
For Reference Only
Part Number T491X685M050ZTZV10
LIXINC Part # T491X685M050ZTZV10
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT 6.8UF 20% 50V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T491X685M050ZTZV10 PCB Footprint and Symbol
T491X685M050ZTZV10 Specifications
Part Number:T491X685M050ZTZV10
Brand:Texas Instruments
Capacitance :6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :800mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :X
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :50 V