T491D477K006ZTAU00
T491D477K006ZTAU00
Enlarge
For Reference Only
Part Number T491D477K006ZTAU00
LIXINC Part # T491D477K006ZTAU00
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T491D477K006ZTAU00 PCB Footprint and Symbol
T491D477K006ZTAU00 Specifications
Part Number:T491D477K006ZTAU00
Brand:Texas Instruments
Capacitance :470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :400mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :D
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Tolerance :±10%
Type :Molded
Voltage - Rated :6.3 V