T491X477M010ZTAC00
T491X477M010ZTAC00
Enlarge
For Reference Only
Part Number T491X477M010ZTAC00
LIXINC Part # T491X477M010ZTAC00
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT 470UF 20% 10V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T491X477M010ZTAC00 PCB Footprint and Symbol
T491X477M010ZTAC00 Specifications
Part Number:T491X477M010ZTAC00
Brand:Texas Instruments
Capacitance :470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :200mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :X
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :10 V