T491X687M006ZTZV12
T491X687M006ZTZV12
Enlarge
For Reference Only
Part Number T491X687M006ZTZV12
LIXINC Part # T491X687M006ZTZV12
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T491X687M006ZTZV12 PCB Footprint and Symbol
T491X687M006ZTZV12 Specifications
Part Number:T491X687M006ZTZV12
Brand:Texas Instruments
Capacitance :680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :600mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :X
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :6.3 V