06035J0R5ABSTR
06035J0R5ABSTR
Enlarge
For Reference Only
Part Number 06035J0R5ABSTR
LIXINC Part # 06035J0R5ABSTR
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP THIN FILM 0.5PF 50V 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 06035J0R5ABSTR PCB Footprint and Symbol
06035J0R5ABSTR Specifications
Part Number:06035J0R5ABSTR
Brand:Texas Instruments
Capacitance :0.5 pF
Features :RF, High Q, Low Loss
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Tolerance :±0.5pF
Voltage - Rated :50 V