W58-XB1A4A-1.50
W58-XB1A4A-1.50
Enlarge
For Reference Only
Part Number W58-XB1A4A-1.50
LIXINC Part # W58-XB1A4A-1.50
Manufacturer TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category
Description CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W58-XB1A4A-1.50 PCB Footprint and Symbol
W58-XB1A4A-1.50 Specifications
Part Number:W58-XB1A4A-1.50
Brand:Texas Instruments
Actuator Type :Push to Reset
Approval Agency :-
Breaker Type :Thermal
Current Rating (Amps) :1.5A
Illumination :-
Illumination Voltage (Nominal) :-
Mounting Type :Panel Mount
Number of Poles :1
Product Status :Active
Voltage Rating - AC :250 V
Voltage Rating - DC :50 V