SP-300ANLKIT2
SP-300ANLKIT2
Enlarge
For Reference Only
Part Number SP-300ANLKIT2
LIXINC Part # SP-300ANLKIT2
Manufacturer Spartan Power
Category
Description SPARTAN POWER 300A ANL FUSE KIT
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SP-300ANLKIT2 PCB Footprint and Symbol
SP-300ANLKIT2 Specifications
Part Number:SP-300ANLKIT2
Brand:Texas Instruments
Approval Agency :-
Breaking Capacity @ Rated Voltage :-
Color :-
Current Rating (Amps) :-
Fuse Type :-
Melting I²t :-
Mounting Type :-
Operating Temperature :-
Package / Case :-
Product Status :Active
Response Time :-
Size / Dimension :-
Voltage Rating - AC :-
Voltage Rating - DC :-
The Products You May Be Interested In
ERB-RD0R50X ERB-RD0R50X FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0402 1160
More on Order
C1F 8 C1F 8 FUSE 8.0A 125VAC FAST 1206 2780