D3V3F4U6S-7
D3V3F4U6S-7
Enlarge
For Reference Only
Part Number D3V3F4U6S-7
LIXINC Part # D3V3F4U6S-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Category
Description TVS DIODE 3.3VWM 10VC SOT363
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models D3V3F4U6S-7 PCB Footprint and Symbol
D3V3F4U6S-7 Specifications
Part Number:D3V3F4U6S-7
Brand:Texas Instruments
Applications :HDMI, USB
Bidirectional Channels :-
Capacitance @ Frequency :0.85pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :5A (8/20µs)
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Peak Pulse :-
Power Line Protection :Yes
Product Status :Active
Supplier Device Package :SOT-363
Type :Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels :4
Voltage - Breakdown (Min) :6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :10V (Typ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :3.3V (Max)