MPLAD30KP300CAE3/TR
MPLAD30KP300CAE3/TR
Enlarge
For Reference Only
Part Number MPLAD30KP300CAE3/TR
LIXINC Part # MPLAD30KP300CAE3/TR
Manufacturer Microchip Technology
Category
Description TVS DIODE 300VWM 483VC PLAD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MPLAD30KP300CAE3/TR PCB Footprint and Symbol
MPLAD30KP300CAE3/TR Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Bidirectional Channels :1
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :62A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :Nonstandard SMD
Power - Peak Pulse :30000W (30kW)
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Supplier Device Package :PLAD
Type :Zener
Unidirectional Channels :-
Voltage - Breakdown (Min) :333V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :483V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :300V