SJD12A14L01
SJD12A14L01
Enlarge
For Reference Only
Part Number SJD12A14L01
LIXINC Part # SJD12A14L01
Manufacturer YAGEO
Category
Description TVS ARRAY ESD, SOD-123, 14V 23.2
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SJD12A14L01 PCB Footprint and Symbol
SJD12A14L01 Specifications
Part Number:SJD12A14L01
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Bidirectional Channels :-
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :8.6A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :DO-219AA
Power - Peak Pulse :1000W (1kW)
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Supplier Device Package :SOD-123S
Type :Zener
Unidirectional Channels :1
Voltage - Breakdown (Min) :15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :23.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :14V