ERZ-VF2M560
ERZ-VF2M560
Enlarge
For Reference Only
Part Number ERZ-VF2M560
LIXINC Part # ERZ-VF2M560
Manufacturer Panasonic
Category
Description VARISTOR 56V 125A 2SMD JLEAD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ERZ-VF2M560 PCB Footprint and Symbol
ERZ-VF2M560 Specifications
Part Number:ERZ-VF2M560
Brand:Texas Instruments
Capacitance @ Frequency :-
Current - Surge :125 A
Energy :2.2J
Features :-
Maximum AC Volts :35 V
Maximum DC Volts :45 V
Mounting Type :Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :1
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :2-SMD, J-Lead
Product Status :Active
Varistor Voltage (Max) :62 V
Varistor Voltage (Min) :50 V
Varistor Voltage (Typ) :56 V