SDVL2016SD480PTHS301
SDVL2016SD480PTHS301
Enlarge
For Reference Only
Part Number SDVL2016SD480PTHS301
LIXINC Part # SDVL2016SD480PTHS301
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics
Category
Description VARISTOR 60V 200A 0806
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SDVL2016SD480PTHS301 PCB Footprint and Symbol
SDVL2016SD480PTHS301 Specifications
Brand:Texas Instruments
Capacitance @ Frequency :-
Current - Surge :300 A
Energy :0.7J
Features :-
Maximum AC Volts :34.1 V
Maximum DC Volts :48 V
Mounting Type :Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :1
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :0806 (2016 Metric)
Product Status :Active
Varistor Voltage (Max) :67 V
Varistor Voltage (Min) :54 V
Varistor Voltage (Typ) :60 V