SDVL2016SD850PTHS201
SDVL2016SD850PTHS201
Enlarge
For Reference Only
Part Number SDVL2016SD850PTHS201
LIXINC Part # SDVL2016SD850PTHS201
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics
Category
Description VARISTOR 100V 120A 0806
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SDVL2016SD850PTHS201 PCB Footprint and Symbol
SDVL2016SD850PTHS201 Specifications
Brand:Texas Instruments
Capacitance @ Frequency :-
Current - Surge :200 A
Energy :0.7J
Features :-
Maximum AC Volts :60 V
Maximum DC Volts :85 V
Mounting Type :Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :1
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :0806 (2016 Metric)
Product Status :Active
Varistor Voltage (Max) :110 V
Varistor Voltage (Min) :90 V
Varistor Voltage (Typ) :100 V