QR/P14-14S-C
QR/P14-14S-C
Enlarge
For Reference Only
Part Number QR/P14-14S-C
LIXINC Part # QR/P14-14S-C
Manufacturer Hirose
Category
Description CONN RCPT HSG RACK & PANEL 14POS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QR/P14-14S-C PCB Footprint and Symbol
QR/P14-14S-C Specifications
Part Number:QR/P14-14S-C
Brand:Texas Instruments
Color :-
Connector Style :Rack and Panel
Connector Type :Housing for Female Sockets
Connector Usage :Receptacle
Features :Mating Guide
Mounting Type :Panel Mount
Number of Positions :14
Number of Rows :2
Pitch :-
Product Status :Obsolete
The Products You May Be Interested In
516-056-000-402 516-056-000-402 CONN HSG RACK & PANEL 56POS GRY 7470
More on Order
1648128-1 1648128-1 CONN RCPT HSG DRAWER 8POS BLK 5490
More on Order
516-056-000-301 516-056-000-301 CONN HSG RACK & PANEL 56POS GRY 4040
516-020-000-301 516-020-000-301 CONN HSG RACK & PANEL 20POS GRY 2760
DL1-156R DL1-156R CONN HOUSING 156POS BLK PNL MNT 7660
201355-1 201355-1 CONN 14POS BLACK PNL MNT 1040
516-090-000-301 516-090-000-301 CONN HSG RACK & PANEL 90POS GRY 2210
202758-3 202758-3 CONN 6POS BLUE PNL MNT 6940
516-120-000-101 516-120-000-101 CONN HSG RACK & PANEL 120P GRN 6060
201532-4 201532-4 CONN RCPT HSG 104POS BLK PNL MNT 1490
DL2-96P DL2-96P CONN HOUSING 96POS BLACK PNL MNT 2270
DL3-60P DL3-60P CONN HOUSING 60POS BLACK PNL MNT 5900
201692-4 201692-4 CONN 104POS BLACK PNL MNT 7700