PP30MF-S10T
PP30MF-S10T
Enlarge
For Reference Only
Part Number PP30MF-S10T
LIXINC Part # PP30MF-S10T
Manufacturer Anderson Power Products
Category
Description SOC.CONT.& HSG.#10 TIN PL.
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PP30MF-S10T PCB Footprint and Symbol
PP30MF-S10T Specifications
Part Number:PP30MF-S10T
Brand:Texas Instruments
Color :Green
Connector Style :Socket, Jones
Connector Type :Socket, Jones
Features :-
Mounting Type :Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :1
Number of Rows :1
Pitch :-
Product Status :Active
Termination :Crimp
Wire Gauge :10 AWG
The Products You May Be Interested In
1612901-1 1612901-1 CONN RCPT 3POS 2.00MM R/A SLDR 2060
More on Order
1612898-1 1612898-1 CONN HDR 3POS 2.00MM SMD SLDR 7310
More on Order
0431600102 0431600102 CONN HDR 2POS 7.50MM PCB SLDR 1370
0431602102 0431602102 CONN HDR 2POS 7.50MM PCB SLDR 4910
0431603103 0431603103 CONN HDR 3POS 7.50MM R/A SLDR 5470
0431600103 0431600103 CONN HDR 3POS 7.50MM PCB SLDR 4600
1720420202 1720420202 CONN HDR 2POS 7.50MM PCB SLDR 5600
1720430202 1720430202 CONN HDR 2POS 7.50MM R/A SLDR 6230
1720420401 1720420401 CONN HDR 4POS 7.50MM PCB SLDR 6320
1-1674231-1 1-1674231-1 CONN RCPT 10POS 2.5MM SOLDER 4930
1747786-1 1747786-1 PACKING,REC. ASSY. 8POS. 2MM PIT 4710
0431602106 0431602106 CONN HDR 6POS 7.50MM PCB SLDR 7740
1747785-1 1747785-1 PACKING,PLUG ASSY. 8POS. 2MM PIT 2600
UMPT-04-01.5-G-V-S-W-TR UMPT-04-01.5-G-V-S-W-TR CONN MPOWER 2MM MALE 4POS GOLD 2750
0431603106 0431603106 CONN HDR 6POS 7.50MM R/A SLDR 4990