DX30AM-36P
Enlarge
For Reference Only
| Part Number | DX30AM-36P |
| LIXINC Part # | DX30AM-36P |
| Manufacturer | Hirose |
| Category | |
| Description | CONN MINI HD PLUG 36POS STR IDC |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | DX30AM-36P PCB Footprint and Symbol |
| Shipping |  |
DX30AM-36P Specifications
| Part Number: | DX30AM-36P |
| Brand: | Texas Instruments |
| Connector Style : | Center Strip Contacts |
| Connector Type : | Plug |
| Contact Finish : | Gold |
| Contact Finish Thickness : | - |
| Features : | - |
| Flange Feature : | - |
| Mounting Type : | Free Hanging (In-Line) |
| Number of Positions : | 36 |
| Number of Rows : | 2 |
| Product Status : | Active |
| Termination : | IDC |
| Type : | Miniature High Density (HD) |
The Products You May Be Interested In
111-050-103L001 | CONN SCSI PLUG 50P STR SLDR CUP | 1170 More on Order |
10226-55G3PC | CONN RCPT 26POS R/A SOLDER | 2530 More on Order |
10214-55G3PC | CONN RCPT 14POS R/A SOLDER | 1140 More on Order |
1734101-4 | CONN BTB RCPT 40POS VERT SOLDER | 4100 More on Order |
10220-55G3PC | CONN RCPT 20POS R/A SOLDER | 2110 More on Order |
112-024-213R001 | CONN SCSI RCPT 24POS R/A SOLDER | 4250 More on Order |
10214-6212PC | CONN RCPT 14POS PCB SOLDER | 6910 More on Order |
10220-6212PC | CONN RCPT 20POS PCB SOLDER | 6820 More on Order |
1734100-8 | CONN BTB PLUG 80POS VERT SOLDER | 5390 More on Order |
10226-6212PC | CONN RCPT 26POS PCB SOLDER | 5480 More on Order |
1734037-1 | CONN BTB RCPT 80POS R/A SOLDER | 3250 More on Order |