501AAA27M0000CAF
501AAA27M0000CAF
Enlarge
For Reference Only
Part Number 501AAA27M0000CAF
LIXINC Part # 501AAA27M0000CAF
Manufacturer Silicon Labs
Category
Description OSC CMEMS 27.0000MHZ LVCMOS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 501AAA27M0000CAF PCB Footprint and Symbol
501AAA27M0000CAF Specifications
Part Number:501AAA27M0000CAF
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :MEMS
Current - Supply (Max) :2.5mA
Frequency :27 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-20°C ~ 70°C
Output :LVCMOS
Package / Case :4-SMD, No Lead
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :CMEMS®
Voltage - Supply :1.7V ~ 3.6V