LSP1005-154-8/TR
LSP1005-154-8/TR
Enlarge
For Reference Only
Part Number LSP1005-154-8/TR
LIXINC Part # LSP1005-154-8/TR
Manufacturer Microchip Technology
Category
Description SI PIN NON HERMETIC EPSM SMT
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models LSP1005-154-8/TR PCB Footprint and Symbol
LSP1005-154-8/TR Specifications
Part Number:LSP1005-154-8/TR
Brand:Texas Instruments
Capacitance @ Vr, F :0.4pF @ 50V, 1MHz
Current - Max :5 mA
Diode Type :PIN - Single
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Die
Power Dissipation (Max) :250 mW
Product Status :Active
Resistance @ If, F :6.5Ohm @ 5mA, 100MHz
Supplier Device Package :Chip
Voltage - Peak Reverse (Max) :50V