BAS7006E6327HTSA1
BAS7006E6327HTSA1
Enlarge
For Reference Only
Part Number BAS7006E6327HTSA1
LIXINC Part # BAS7006E6327HTSA1
Manufacturer Infineon Technologies
Category
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models BAS7006E6327HTSA1 PCB Footprint and Symbol
BAS7006E6327HTSA1 Specifications
Part Number:BAS7006E6327HTSA1
Brand:Texas Instruments
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :70mA (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr :100 nA @ 50 V
Diode Configuration :1 Pair Common Anode
Diode Type :Schottky
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature - Junction :150°C (Max)
Package / Case :TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status :Active
Reverse Recovery Time (trr) :100 ps
Speed :Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package :PG-SOT23
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :1 V @ 15 mA
The Products You May Be Interested In
BAV70,235 BAV70,235 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 5800
More on Order
BAV70,215 BAV70,215 DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23 7890