MIG200Q2CSB1X
MIG200Q2CSB1X
Enlarge
For Reference Only
Part Number MIG200Q2CSB1X
LIXINC Part # MIG200Q2CSB1X
Manufacturer Powerex, Inc.
Category
Description IPM MOD CMPCT DUAL 1200V 200A
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MIG200Q2CSB1X PCB Footprint and Symbol
MIG200Q2CSB1X Specifications
Part Number:MIG200Q2CSB1X
Brand:Texas Instruments
Configuration :Half Bridge
Current :200 A
Mounting Type :Chassis Mount
Package / Case :Power Module
Product Status :Obsolete
Type :IGBT
Voltage :1.2 kV
Voltage - Isolation :2500VDC
The Products You May Be Interested In
AOZ5516QI_2 AOZ5516QI_2 IC POWER DRMOS 25V 55A 31QFN 1400