MIG300J2CSB1W
MIG300J2CSB1W
Enlarge
For Reference Only
Part Number MIG300J2CSB1W
LIXINC Part # MIG300J2CSB1W
Manufacturer Powerex, Inc.
Category
Description IPM MOD CMPCT DUAL 600V 300A
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MIG300J2CSB1W PCB Footprint and Symbol
MIG300J2CSB1W Specifications
Part Number:MIG300J2CSB1W
Brand:Texas Instruments
Configuration :Half Bridge
Current :300 A
Mounting Type :Chassis Mount
Package / Case :Power Module
Product Status :Obsolete
Type :IGBT
Voltage :600 V
Voltage - Isolation :2500VDC
The Products You May Be Interested In
AOZ5516QI_2 AOZ5516QI_2 IC POWER DRMOS 25V 55A 31QFN 1400