DMC201010R
DMC201010R
Enlarge
For Reference Only
Part Number DMC201010R
LIXINC Part # DMC201010R
Manufacturer Panasonic
Category
Description TRANS 2NPN 50V 0.1A MINI5
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models DMC201010R PCB Footprint and Symbol
DMC201010R Specifications
Part Number:DMC201010R
Brand:Texas Instruments
Current - Collector (Ic) (Max) :100mA
Current - Collector Cutoff (Max) :100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :210 @ 2mA, 10V
Frequency - Transition :150MHz
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :150°C (TJ)
Package / Case :SC-74A, SOT-753
Power - Max :300mW
Product Status :Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :Mini5-G3-B
Transistor Type :2 NPN (Dual)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :300mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :50V