MRF6V13250HR5
MRF6V13250HR5
Enlarge
For Reference Only
Part Number MRF6V13250HR5
LIXINC Part # MRF6V13250HR5
Manufacturer NXP Semiconductors
Category
Description FET RF 120V 1.3GHZ NI780
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MRF6V13250HR5 PCB Footprint and Symbol
MRF6V13250HR5 Specifications
Part Number:MRF6V13250HR5
Brand:Texas Instruments
Current - Test :100 mA
Current Rating (Amps) :-
Frequency :1.3GHz
Gain :22.7dB
Noise Figure :-
Package / Case :SOT-957A
Power - Output :250W