A768MS337M1VLAV022
A768MS337M1VLAV022
Enlarge
For Reference Only
Part Number A768MS337M1VLAV022
LIXINC Part # A768MS337M1VLAV022
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 35V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A768MS337M1VLAV022 PCB Footprint and Symbol
A768MS337M1VLAV022 Specifications
Part Number:A768MS337M1VLAV022
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :22mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2.2 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :110 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :35 V