A780MS567M1ELAV022
A780MS567M1ELAV022
Enlarge
For Reference Only
Part Number A780MS567M1ELAV022
LIXINC Part # A780MS567M1ELAV022
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 560UF 25V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A780MS567M1ELAV022 PCB Footprint and Symbol
A780MS567M1ELAV022 Specifications
Part Number:A780MS567M1ELAV022
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :560 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :22mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :3000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2.2 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :880 mA @ 100 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :25 V