A781MS277M1VLAV022
A781MS277M1VLAV022
Enlarge
For Reference Only
Part Number A781MS277M1VLAV022
LIXINC Part # A781MS277M1VLAV022
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP HYBRID POLYMER 270UF 35V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A781MS277M1VLAV022 PCB Footprint and Symbol
A781MS277M1VLAV022 Specifications
Part Number:A781MS277M1VLAV022
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :22mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 135°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 135°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :7.45 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :2.98 A @ 100 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :35 V