A781MS107M1JLAV030
A781MS107M1JLAV030
Enlarge
For Reference Only
Part Number A781MS107M1JLAV030
LIXINC Part # A781MS107M1JLAV030
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP HYBRID POLYMER 100UF 63V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A781MS107M1JLAV030 PCB Footprint and Symbol
A781MS107M1JLAV030 Specifications
Part Number:A781MS107M1JLAV030
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :30mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 135°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 135°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :6.4 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :1.408 A @ 100 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :63 V