A700V826M2R5ATE028
A700V826M2R5ATE028
Enlarge
For Reference Only
Part Number A700V826M2R5ATE028
LIXINC Part # A700V826M2R5ATE028
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 82UF 20% 2.5V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A700V826M2R5ATE028 PCB Footprint and Symbol
A700V826M2R5ATE028 Specifications
Part Number:A700V826M2R5ATE028
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :28mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :-
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :3.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :2.5 V