A700X187M004ATE015
A700X187M004ATE015
Enlarge
For Reference Only
Part Number A700X187M004ATE015
LIXINC Part # A700X187M004ATE015
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 180UF 20% 4V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A700X187M004ATE015 PCB Footprint and Symbol
A700X187M004ATE015 Specifications
Part Number:A700X187M004ATE015
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :180 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :15mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :-
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :3.9 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :4 V