UE107M063HGKTA
UE107M063HGKTA
Enlarge
For Reference Only
Part Number UE107M063HGKTA
LIXINC Part # UE107M063HGKTA
Manufacturer Aillen
Category
Description CAP. ALUM 100UF 63V 20% SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UE107M063HGKTA PCB Footprint and Symbol
UE107M063HGKTA Specifications
Part Number:UE107M063HGKTA
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Polarization :-
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :400 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :-
Voltage - Rated :63 V