UE227M025HFKTA
UE227M025HFKTA
Enlarge
For Reference Only
Part Number UE227M025HFKTA
LIXINC Part # UE227M025HFKTA
Manufacturer Aillen
Category
Description CAP. ALUM 220UF 25V 20% SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UE227M025HFKTA PCB Footprint and Symbol
UE227M025HFKTA Specifications
Part Number:UE227M025HFKTA
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Polarization :-
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :240 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :-
Voltage - Rated :25 V