KAD2710L-17Q68
KAD2710L-17Q68
Enlarge
For Reference Only
Part Number KAD2710L-17Q68
LIXINC Part # KAD2710L-17Q68
Manufacturer Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Category
Description IC ADC 10BIT PIPELINED 68QFN
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models KAD2710L-17Q68 PCB Footprint and Symbol
KAD2710L-17Q68 Specifications
Part Number:KAD2710L-17Q68
Brand:Texas Instruments
Architecture :Pipelined
Configuration :S/H-ADC
Data Interface :LVDS - Parallel, Parallel
Features :-
Input Type :Differential
Mounting Type :Surface Mount
Number of A/D Converters :1
Number of Bits :10
Number of Inputs :1
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :68-VFQFN Exposed Pad
Product Status :Obsolete
Ratio - S/H:ADC :1:1
Reference Type :External, Internal
Sampling Rate (Per Second) :170M
Supplier Device Package :68-QFN (10x10)
Voltage - Supply, Analog :1.7V ~ 1.9V, 3.15V ~ 3.45V
Voltage - Supply, Digital :1.7V ~ 1.9V