X9400WV24I-2.7
X9400WV24I-2.7
Enlarge
For Reference Only
Part Number X9400WV24I-2.7
LIXINC Part # X9400WV24I-2.7
Manufacturer Xicor-Division of Intersil
Category
Description DIGITAL POT, 4 FUNC, 1
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models X9400WV24I-2.7 PCB Footprint and Symbol
X9400WV24I-2.7 Specifications
Part Number:X9400WV24I-2.7
Brand:Texas Instruments
Configuration :Potentiometer
Features :Selectable Address
Interface :SPI
Memory Type :Non-Volatile
Mounting Type :Surface Mount
Number of Circuits :4
Number of Taps :64
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Product Status :Active
Resistance (Ohms) :10k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :150
Supplier Device Package :24-TSSOP
Taper :Linear
Temperature Coefficient (Typ) :±300ppm/°C
Tolerance :±20%
Voltage - Supply :2.7V ~ 5.5V