X9317UV8I-2.7
X9317UV8I-2.7
Enlarge
For Reference Only
Part Number X9317UV8I-2.7
LIXINC Part # X9317UV8I-2.7
Manufacturer Xicor-Division of Intersil
Category
Description DIGITAL POT, 1 FUNC, 5
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models X9317UV8I-2.7 PCB Footprint and Symbol
X9317UV8I-2.7 Specifications
Part Number:X9317UV8I-2.7
Number of Taps :100
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Product Status :Active
Resistance (Ohms) :50k
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) :400
Supplier Device Package :8-TSSOP
Taper :Linear
Temperature Coefficient (Typ) :±300ppm/°C
Tolerance :±20%
Voltage - Supply :2.7V ~ 5.5V