DSPB56371AF150
DSPB56371AF150
Enlarge
For Reference Only
Part Number DSPB56371AF150
LIXINC Part # DSPB56371AF150
Manufacturer Freescale Semiconductor
Category
Description DSP, 24 BIT SIZE, CMOS, PQFP80
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models DSPB56371AF150 PCB Footprint and Symbol
DSPB56371AF150 Specifications
Part Number:DSPB56371AF150
Brand:Texas Instruments
Clock Rate :150MHz
Interface :Host Interface, I²C, SAI, SPI
Mounting Type :Surface Mount
Non-Volatile Memory :ROM (384kB)
On-Chip RAM :264kB
Operating Temperature :0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :80-LQFP
Product Status :Active
Supplier Device Package :80-LQFP (14x14)
Type :Audio Processor
Voltage - Core :1.25V
Voltage - I/O :3.30V