AP3306S10-13
AP3306S10-13
Enlarge
For Reference Only
Part Number AP3306S10-13
LIXINC Part # AP3306S10-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Category
Description ACDC PWM SWITCHER SO-10 T&R 2.5K
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AP3306S10-13 PCB Footprint and Symbol
AP3306S10-13 Specifications
Part Number:AP3306S10-13
Brand:Texas Instruments
Control Features :Soft Start
Duty Cycle :-
Fault Protection :Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage
Frequency - Switching :130kHz, 200kHz
Internal Switch(s) :No
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C (TA)
Output Isolation :Isolated
Power (Watts) :-
Product Status :Active
Supplier Device Package :10-SO Type A1
Topology :Flyback
Voltage - Breakdown :700V
Voltage - Start Up :15.8 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :10V ~ 50V