CA064X470J5GAC7800
CA064X470J5GAC7800
Enlarge
For Reference Only
Part Number CA064X470J5GAC7800
LIXINC Part # CA064X470J5GAC7800
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ARRAY 47PF 50V C0G/NP0 0612
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CA064X470J5GAC7800 PCB Footprint and Symbol
CA064X470J5GAC7800 Specifications
Part Number:CA064X470J5GAC7800
Brand:Texas Instruments
Capacitance :47pF
Circuit Type :Isolated
Dielectric Material :Ceramic
Mounting Type :Surface Mount
Number of Capacitors :4
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Supplier Device Package :0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50 V