TMK105B7103MVHF
TMK105B7103MVHF
Enlarge
For Reference Only
Part Number TMK105B7103MVHF
LIXINC Part # TMK105B7103MVHF
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 10000PF 25V X7R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TMK105B7103MVHF PCB Footprint and Symbol
TMK105B7103MVHF Specifications
Part Number:TMK105B7103MVHF
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :10000 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :25V